Väikelaenude pakkumised 2019

Väikelaenud on laenud, mis ei ole võrreldes turu keskmiste laenupakkumistega eriti suured. Enamasti liigitatakse väikelaenudeks ilma tagatiseta laene eraisikutele. Inimesed valivad väikelaenu näiteks uue auto ostmiseks või ettevõtlusega tegelemiseks. Väikelaenu summad jäävad enamasti 100 kuni 2000 euro vahele. Sellised laenutooted on abiks väiksemate väljaminekute rahastamiseks, kui hetkel ei ole raha piisavalt võtta. Kiireid väikelaene nimetatakse kiirlaenudeks. Laene tarbimise eesmärgil nimetatakse aga tarbimislaenudeks.

Kust võtta väikelaen on küsimus, millele otsivad vastust kõik inimesed, kes on huvitatud väikelaenu võtmisest ja soovivad teada kuidas toimub väikelaenu taotlemine. Laenu saamine ei ole keeruline. Internetist saad kõige parema pakkumise kodust lahkumata välja valida. Üldiselt toimub ka väikelaenu taotlemine interneti vahendusel ning kõigil on võimalik saada pakkumine, mis rahuldab inimese finantseerimisvajaduse tema personaalset olukorda arvesse võttes. Pangast taotlemiseks võib vajalik olla pangakontorisse kohaleminek.

Vastuse laenutaotlusele saate väikelaenu pakkuja käest reeglina mõne minutiga või tunniga. Pangast väikelaenu võttes võib taotluse läbivaatamiseks kuluda mitmeid päevi.

Enamlevinud üldised tingimused, mida peaks teadma sobiva väikelaenu valimiseks on üsna standardsed, kuid laenuvõtjal võivad olla eritingimused, mis kallutavad valima ühte või teist väikelaenu tüüpi.
Soomes elavad eraisikud saavad Eesti laenupakkujate käest ilma probleemideta väikelaenu kätte, sest tegemist on ikkagi Eesti kodanikega. See ei kehti alaealiste Soome eestlaste kohta. Laenuvõtja peab olema vähemalt 18 aastane vana. Nooremale kui 18-aastasele eraisikule laenulepingut ei sõlmita, isegi kui laenamine toimub inimeselt inimesele.

Eraisikult väikelaenu saamiseks tuleb pöörduda mõnda portaali, mis tegeleb eraisikute laenude vahendamisega. Tuntumad eraisikute laenuportaalid on väga populaarsed. Neist portaalidest saab väikelaenu ka firmadele ehk ettevõttele.

Kui te ei soovi laenata tagatise vastu, saate väikelaenu võtta ilma tagatiseta. Selleks ei ole vaja isegi käendust, ehk pakkumised on ilma käenduseta. Enamik väikelaenu pakkujad keskenduvadki just kiirete tagatiseta väikelaenude pakkumistele, et tulla vastu ka kõige nõudlikumale kliendile.

Ilma palgatõendita saab väikelaenu pakkujatelt, kes ei kontrolli laenuvõtja sissetulekut. Neil puuduvad selleks reaalsed võimalused ning tihti lepivad laenupakkujad palgatõendi asemel konto väljavõtte esitamisega. Ilma konto väljavõtteta võite valida näiteks väikelaenu auto tagatisel või kinnisvara tagatisel.

Sularahas väikelaenu saamiseks pöörduge kiirete väikelaenude väljastajate poole, kes annavad sularahas laene. Tuntumad neist SMS-laenude hulgast on Raha SMSiga ning kiirlaenude hulgast Krediit. Sularaha saad kätte Eesti Posti postkontorist või laenupakkuja esindusest kui seda võimaldatakse.

Väikelaenu pakkumised pensionärile ei erine kuidagi teistest tavalisest laenupakkumistest. Pensionäri maksevõime sõltub tema sissetulekutest ja väljaminekutest ning selle hindamise protseduur on üks ühene teiste laenuvõtjate maksevõimekuse hindamisega. Pensionär on tuntud kui üks vastutustundlikumaid laenajaid, sest inimesel on juba piisavalt elukogemust ning vähemalt kindel sissetulek. Juhul kui sissetulekuks ei ole ainult pension, näiteks pensionär käib tööl või omab teisi sissetuleku allikaid pensionile lisaks, on laenukontorite uksed avatud ja inimene võetakse avasüli vastu.

Mõned laenupakkujad võivad väikelaene anda ka maksehäirega inimestele, sest eraisikud rahastavad läbi laenuportaali ligi 90% laenutaotlustest koheselt.

Väikelaenu suurendamine ja pikendamine sõltub laenulepingu tingimustest. Enamasti üritatakse kliendiga koostööd teha ning kõigile soovidele vastu tulla. Kui vajate summa suurendamist või perioodi pikendamist, võtke oma väikelaenu pakkujaga ühendust ning teavitage neid oma soovist. Kommunikatsioon on esimene samm lahenduseni.

Intressid algavad väikelaenudel alates 10% aastas. Täpne inressimäär oleneb laenutaotleja sissetulekust, finantskohustustest, laenusummast ning laenuandjale esitatavast dokumentatsioonist selle informatsiooni kinnitamiseks.

Lepingutasu on igal väikelaenu pakkujal erinev. Mõnelt saab väikelaenu ilma lepingutasuta ehk tasuta. Kiireloomuliste pakkumiste puhul on palju kampaaniaid, kus esimese väikelaenu võtmisel saab laenulepingu eriti soodsatel tingimustel, sest klientide nimel käib väikelaenupakkujatel korralik hinnasõda. Võimalusel vali alati mõni erikampaania, mis kulud madalal hoiab.

Iga väikelaen on finantskohustus ning tagasimakse eest vastutab iga laenuvõtja ise. Kui sattute makseraskustesse, võite valida maksepuhkuse või laenude refinantseerimise. Vahel on võimalik ka väikelaen varem tagasi maksta, varem tagasimaksmise kohta uuri lähemalt teenusepakkujalt.